Elementarių matematinių vaizdų formavimo pamokos santrauka. Atviros pamokos apie femp santrauka Pamokos apie famp vyresniojoje grupėje

Pamokos apie FEMP vyresniųjų grupėje santrauka

„Kelionė į pasakų šalį“

Tikslai: įtvirtinti eilinio ir kiekybinio skaičiavimo įgūdžius per 10;

įtvirtinti gebėjimą teisingai atsakyti į klausimus: kiek? kokioje vietoje?

Edukacinės užduotys:

1. Pataisykite skaičiavimą pirmyn ir atgal per 10.

2. Tobulinti žinias apie geometrines figūras.

3. Įtvirtinti žinias apie spalvą.

4. Tobulinti gebėjimą komponuoti ir spręsti problemas.

5. Užfiksuokite orientaciją ant popieriaus lapo

Kūrimo užduotys:

Ugdykite dėmesį, loginį mąstymą, smulkiąją motoriką, regimąjį suvokimą ir atmintį.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti domėjimąsi matematika, gebėjimą veikti kartu, užbaigti pradėtus darbus

Įranga ir medžiaga:

  1. Plokšti pasakų personažų vaizdai.
  2. Plokšti saldainių vaizdai, kurių kiekis yra 7 vnt, skirtingų spalvų.
  3. Plakatas su sezono – pavasario įvaizdžiu.
  4. Įvairių spalvų geometrinės figūros.
  5. Skaičių rinkinys.

Pamokos eiga

  • Vaikinai, šiandien vykstame į kelionę į pasakų šalį, kur gyvena pasakų personažai. Kokiu transportu galite naudotis? Norėdami sužinoti, kuo šiandien keliausime, atminkite mįslę:

geležiniai nameliai,

Prisirišę vienas prie kito

Viename iš jų yra vamzdis.

Veda visus kartu.

(Traukinys)

Vaikai pagal „Linksmųjų keliautojų“ muziką vaizduoja, kaip važiuoja traukiniu.

  1. Žaidimo pratimas "Skaičiavimas"
  • Štai mes esame pasakų šalyje. Šioje šalyje mus pasitiks pasakų herojai. Norėdami sužinoti, kuris pasakos herojus mus pasitiks, turite atspėti mįslę:

Paslaptis:

Maža mergaitė bėga laimingai

Kelyje į namus

Kas yra miške

Šiai mergaitei greitai reikia vykti pas močiutę

Pasiimk su ja atsiųstą krepšelį

(Raudonkepuraitė)

Štai Raudonkepuraitė

Lentoje rodomas Raudonkepuraitės paveikslas.

Ji eina pas močiutę. Ką ji jai atneša? (vaikų atsakymai)

Gerai padaryta, ji taip pat atneša saldainių.

Kaip sužinoti, kiek saldainių? (reikia skaičiuoti)

Suskaičiuokime. Kiek saldainių Raudonkepuraitė atneša močiutei?

Vaikas eina prie lentos, deda ant lentos saldainių, skaičiuoja.

Kiek saldainių? (10 saldainių)

Šauniai padirbėta! Kas yra geltonasis saldainis? (Geltoni saldainiai, kurių skaičius yra 3)

Kas yra mėlynas saldainis?

Kokios spalvos yra penktasis saldainis?

O dabar saldainius reikia įdėti atgal į krepšelį.

Vaikas deda saldainius į krepšelį ir skaičiuoja.

Gerai! Teisingai atlikote užduotis. Mums laikas eiti į kitą pasaką, o Raudonkepuraitė turi eiti aplankyti savo močiutės.

2. Darbas su geometrinėmis figūromis.

Kitoje stotelėje mus pasitinka dar vienas pasakos herojus. O kas jis, atspėk mįslę:

Paslaptis:

Jis nieko nežino.

Tu jį žinai.

Atsakykite man nedvejodami.

Koks jo vardas? .. (Nežinau)

Mokytojas ant lentos uždeda Dunno nuotrauką.

Vaikai, Dunno nežino, kas yra geometrinės figūros ir kas jos yra. Ar žinai geometrines figūras? Ar galime padėti nepažįstamam žmogui?

Ant jūsų stalų yra geometrinių figūrų. Paimk ir parodyk aikštę. Koks kitas šios figūros pavadinimas? (keturkampis)

Kodėl jis taip vadinamas? (Kadangi kvadratas turi 4 kampus)

Kiek kraštinių turi kvadratas? (4)

Tai tiesa, ir mes visi matome, kad šios pusės yra lygios viena kitai.

Vaikai, parodykite geometrinę figūrą – trikampį.

Kiek kampų turi trikampis? (3)

Parodykite geometrinę figūrą – stačiakampį.

Koks kitas šios figūros pavadinimas? (keturkampis)

Kokios yra stačiakampio kraštinės? (Viršutinė pusė yra lygi apatinei, o pusės yra lygios viena kitai)

Vaikai rodo kitas geometrines figūras (apskritimą, ovalą, rombą, trapeciją)

Dunno labai patenkintas ir ačiū. Ir mums laikas pailsėti.

3. Kūno kultūra „Greitai kelkis, šypsokis“

Greitai kelkis, šypsokis

Didesnis, didesnis ruožas.

Nagi, ištiesink pečius

Pakelti, nuleisti.

Pasuko į kairę, pasuko į dešinę

Jie palietė rankas keliais.

Sėskis - kelkis, atsisėsk - kelkis

Ir jie nubėgo vietoje.

Mes pailsėjome, o dabar galite pereiti į kitą pasaką.

Mokytojas užmeta mįslę, kad išsiaiškintų pasakos herojų.

4. Žaidimas „Atspėk mįsles“

Paslaptis:

Medinė smaili nosis

Visur lipa neprašydamas

Netgi skylė paveikslėlyje

Nosis padaryta ... Pinokis

Mokytojas ant lentos padeda Pinokio paveikslėlį.

Malvina davė užduotį Pinokiui, bet jis negali susidoroti su užduotimi. Padėkime Pinokiui įminti mįsles. Aš jums užduosiu klausimus, o jūs man parodysite atsakymą su kortele su numeriu.

Kiek uodegų turi dvi katės?(2)

Kiek nugarų turi trys kiaulės?(3)

Kiek pilvukų turi penki begemotai?(5)

Kiek ausų turi dvi pelės?(4)

Kiek namų turi šimtas skruzdžių?(1)

Kiek dienų per savaitę?(7)

Kiek nosies turi šeši šunys?(6)

Kiek ragų turi du jaučiai?(4)

Puiku vaikinai. Pinokis dėkoja už pagalbą. Atsisveikinkite su Pinokiu ir eikite į kitą pasaką.

5. Žaidimas „Sudaryk problemą“

Mokytojas užmeta mįslę, kad sužinotų kitą veikėją.

Paslaptis:

Jie kviečiami su drauge Gena

Būtinai gimtadienio proga.

Ir myli kiekvieną klaidą

Juokinga rūšis…(Čeburaška)

Mokytojas ant lentos uždeda Čeburaškos paveikslą

Vaikinai, krokodilas Gena davė Čeburaškai užduotį.

Jis negali atlikti šio darbo vienas. Vaikai, ar galime padėti Čeburaškai išspręsti problemas?

1. Pakeliui į proskyną

Zuikis suvalgė keturias morkas,

Tada atsisėdo ant kelmo

Ir aš suvalgiau morką

Nagi, greitai suskaičiuok.

Kiek morkų suvalgė zuikis?(Penkios morkos)

Užrašykite šios problemos sprendimą (4+1=5)

Perskaitykite įrašą (pridėjus vieną prie keturių, gaunami penki)

2. Penki pūkuoti kačiukai
Jie atsigulė į krepšį.
Vienas iš jų pribėgo prie jų.
Kiek kačių tapo kartu?(Šeši kačiukai)

Užsirašykite problemos sprendimą ir perskaitykite įrašą (5+1=6)

(Pridėjus vieną prie penkių, gaunami šeši)

3. Keturi šuniukai žaidė futbolą

Vienas buvo iškviestas į namus

Žiūri pro langą, galvoja

Kiek dabar žaidžia?(Trys šuniukai)

Parašykite problemos sprendimą ir perskaitykite. (4-1=3)

4. Septynios linksmos kiaulės
Jie stovi eilėje prie lovio.
Du nuėjo miegoti, kad eitų miegoti,
Kiek kiaulių turi lovelį?(Penkios kiaulytės)

Parašykite problemos sprendimą ir perskaitykite (7 - 2 = 5)

Puiku vaikinai! Čeburaška sako „ačiū“ už pagalbą ir siūlo pailsėti.

6. Kūno kultūra pagal „Pavasario“ muziką

Kokioje pasakoje galime atsidurti dabar?

7. Žaidimas „Nupiešk saulę“

Mokytojas užmeta mįslę:

Paslaptis:

Storulis gyvena ant stogo.

Jis skrenda aukščiau už visus

Jei anksti eini miegoti

Galite žaisti su juo

Skris pas tave sapne

Gyvas, linksmas....(Karlsonas)

Mokytojas ant lentos uždeda Karlsono nuotrauką

Carlsonas nutapė tau paveikslą. Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kokiu metų laiku Carlsonas piešė? (Pavasaris)

Teisingai. Kaip vadinasi pirmasis pavasario mėnuo? (Kovas). Kiek pavasario mėnesių žinai? Pavadinkite juos. (kovas, balandis, gegužės mėn.)

Pažvelkite į paveikslėlį ir pasakykite, ką Carlsonas nutapė paveikslo centre? (Mediena)

Kas yra viršutiniame dešiniajame kampe? (Debesis nupieštas viršutiniame dešiniajame kampe)

Kas yra apatiniame dešiniajame kampe? (Apatiniame dešiniajame kampe nupieštas kiškis)

Kas yra apatiniame kairiajame kampe? (Apatiniame kairiajame kampe nupiešti sniego lašeliai)

Ar manote, kad jis pamiršo nupiešti Karlsoną viršutiniame kairiajame paveikslo kampe? (Viršutiniame kairiajame kampe Carlsonas pamiršo nupiešti saulę)

1-oji pamoka

Programos turinys

Išmokite sudaryti skirtingų elementų rinkinį, išryškinti jo dalis, sujungti jas į visą rinkinį ir užmegzti ryšį tarp viso rinkinio ir jo dalių.

Įtvirtinti idėjas apie pažįstamas plokščias geometrines figūras (apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis) ir galimybę jas suskaidyti į grupes pagal kokybines charakteristikas (spalvą, formą, dydį).

Pagerinti gebėjimą nustatyti erdvinę kryptį savęs atžvilgiu: pirmyn, atgal, kairėn, dešinėn, aukščiau, žemiau.

Demonstracinė medžiaga. Lėlė, meškiukas, 3 lankeliai, 2 piramidės, 2 kubeliai, varpelis, dėžutė su geometrinių formų rinkiniu (trijų spalvų apskritimai, kvadratai, trikampiai ir stačiakampiai, kiekvienos spalvos figūrėlė pateikiama dviejų dydžių).

Dalomoji medžiaga. Trys dėžės su tuo pačiu geometrinių formų rinkiniu.

Gairės

aš skirsiuosi. Žaidimo pratimas „Surinkime žaislus lėlei“.

Pas vaikus ateina lėlė. Mokytoja kartu su vaikais kviečia lėlę žaisti su žaislais. Jis padeda ant stalo 2 kubus ir 2 piramides ir klausia: „Kiek kubelių? Kiek piramidžių? Ką galima pasakyti apie piramidžių ir kubelių skaičių?

Mokytojas dėlioja kubus ir piramides: „Kiek žaislų iš viso turi lėlė? (Vaikai žaislus skaičiuoja.) Iš viso yra keturi žaislai, du iš jų – piramidės. Kas yra daugiau (mažiau): žaislai ar piramidės? Ko daugiau (mažiau): žaislų ar kubelių? Žaislų (apibendrinančių gestų) yra daugiau nei piramidžių. (Rodo į piramides.) Žaislų yra daugiau nei kubelių. (Rodo į kubus.)

Mokytojas pasiūlo lėlei pažaisti žaislus su meškiuku, o vaikai daiktus paskirsto po lygiai (lėlė – piramides, o meškiukas – kubelius).

II dalis.Žaidimo pratimas „Nedaryk klaidos“.

Vaikai suskirstyti į 3 komandas. Mokytojas ant kilimo padeda 3 dėžutes su geometrinėmis figūromis. Kartu su vaikais svarsto geometrines figūras, išsiaiškina vardus, spalvas, formas. Tada jis pakviečia pirmą komandą išdėlioti geometrines figūras pagal formą, antrąją – pagal dydį, trečiąją – pagal spalvą (kiekviena komanda susideda geometrines figūras į savo dėžutę).

Atlikęs užduotis, mokytojas išsiaiškina: „Į kiek grupių suskirstėte geometrines figūras? Kokiu pagrindu juos atskyrėte?

Žaidimo pratimas kartojamas 2-3 kartus keičiant užduotį.

III dalis. Estafetė „Kas greitesnis“.

Mokytojas pasiūlo kiekvienai komandai, gavęs signalą, perkelti geometrines figūras iš dėžutės į lanką. Vaikai neša po vieną figūrą.

IV dalis. Didaktinis žaidimas „Linksmasis ratas“.

Vaikai stovi ratu. Mokytojas paaiškina žaidimo taisykles: „Užsimerki ir nustatyk, kur skamba varpas“.

Mokytoja eina ratu, sustoja šalia vaiko ir skambina varpeliu. Vaikas nustato, kur skamba varpas. (Priekyje, gale, kairėje, dešinėje, viršuje, apačioje.) Mokytojas pereina prie kito vaiko. ir kt.

2 pamoka

Programos turinys

Supažindinti su skaičių 8 ir 9 eilės reikšme, išmokti teisingai atsakyti į klausimus „Kiek?“, „Kokį skaičių?“, „Kurioje vietoje?“.

Pratimas, leidžiantis palyginti objektus pagal dydį (iki 7 objektų), išdėstyti juos mažėjančia ir didėjančia tvarka, palyginimo rezultatus nurodyti žodžiais: didžiausias, mažesnis, dar mažesnis ... mažiausias (ir atvirkščiai) ).

Pratimas gebėjimui rasti objektų vaizdų skirtumus.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Ventiliatorius susideda iš 8 skirtingų spalvų žiedlapių, 2 lėlių paveikslėlių (nuotraukos turi 9 skirtumus), flanelgrafo, 9 raudonų lankelių, 1 žalio lankelio.

Dalomoji medžiaga. Raudoni lankeliai (kiekvienam vaikui 9 vnt.), žali lankeliai (po vieną kiekvienam vaikui), 7 skirtingų spalvų ir dydžių karoliukų apskritimai (vienas komplektas dviem vaikams), siūlai (po vieną – dviem vaikams).

Gairės

aš skirsiuosi.Žaidimo pratimas „Skaičiavimas eilės tvarka“.

Mokytojas parodo vaikams vėduoklę, susidedančią iš 8 įvairiaspalvių žiedlapių, ir siūlo juos suskaičiuoti. Tada jis atkreipia dėmesį į tai, kad žiedlapiai yra skirtingų spalvų, ir duoda užduotį suskaičiuoti juos eilės tvarka.

Mokytojas duoda vaikams užduotį: „Prisiminkite žiedlapių vietą ir užmerkite akis“. Šiuo metu jis pašalina vieną žiedlapį. Vaikai atidaro akis ir nustato, kurio žiedlapio trūksta ir kur jis buvo (kuris).

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus. Kiekvieną kartą atkuriama žiedlapių tvarka.

II dalis.Žaidimo pratimas „Išdėkime lankus“.

Vaikai turi devynis raudonus lankus ir vieną žalią lanką. Mokytojas pasiūlo suskaičiuoti raudonus lankus, tada paimti žalią lanką ir įdėti jį tarp antro ir trečio raudono lanko. („Kurioje vietoje yra žalias lankas sąskaitoje?“)

Atsakymo teisingumas tikrinamas skaičiuojant lankus eilės tvarka.

Mokytojas duoda vaikams dar 2-3 užduotis, pavyzdžiui: „Į aštuntą vietą uždėkite žalią lanką. Tarp kurių, pasak pasakojimo, yra žalias lankas su raudonais lankeliais?

Lygiagrečiai pašauktas vaikas, prižiūrimas auklėtojos, atlieka užduotis demonstracinėje medžiagoje.

Fizkultinutka „Daryk tą patį“

Vaikai atlieka judesius arba atkuria „figūras“, kurias parodo mokytojas.

III dalis.Žaidimo pratimas „Renkame karoliukus lėlei“ (darbas poromis).

Mokytojas kviečia vaikus nustatyti apskritimų („karoliukų“) spalvą, dydį ir išdėlioti juos ant „virvelės“, pradedant didžiausiu ir baigiant mažiausiu. Užduoties pabaigoje vaikai pasakoja apie kiekvieno „karoliuko“ dydį. Tada jie suverti karoliukus, pradedant mažiausiais ir baigiant didžiausiais.

IV dalis. Žaidimo pratimas „Surask skirtumus“.

Mokytojas parodo vaikams du lėlių paveikslėlius ir siūlo surasti jų skirtumus (maždaug 9 skirtumai).

3 pamoka

Programos turinys

Įtvirtinti idėją, kad skaičiavimo rezultatas nepriklauso nuo objektų dydžio ir atstumo tarp jų (skaičiuokite per 10).

Susipažinkite su skaičiais 1 ir 2.

Suteikite idėją apie keturkampį, pagrįstą kvadratu ir stačiakampiu.

Įtvirtinti galimybę nustatyti erdvinę kryptį kito asmens atžvilgiu: kairėn, dešinėn, priekyje, gale.

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Flanelgrafas, įvairių spalvų ir dydžių kvadratų ir stačiakampių rinkinys, rašto juostelės, plokščių geometrinių formų rinkinys, dideli ir maži tos pačios spalvos apskritimai (po 10), rutulys, 2 kubeliai, 2 dėžutės.

Dalomoji medžiaga. Plokščių geometrinių formų rinkiniai, kortelės su skaičiais 1 ir 2.

Gairės

aš skirsiuosi.Žaidimo pratimas „Palygink figūras“.

Kvadratas ir stačiakampis yra išdėstyti ant flanelgrafo (magnetinės lentos). Mokytoja klausia vaikų, kaip tos figūrėlės vadinamos ir kuo jos skiriasi: „Ką šios figūros turi bendro? (Keturios pusės ir keturi kampai.) Kaip jas galima pavadinti vienu žodžiu? (Keturkampiai.) Mokytojas, naudodamas modelio juosteles, atkreipia dėmesį į kiekvienos figūros kraštinių ilgio santykį.

II dalis. Žaidimo pratimas „Surask keturkampius“.

Vaikai turi geometrines figūras ant stalų. Mokytojas siūlo tarp jų rasti keturkampius. Vienas vaikas atlieka užduotį ant flanelgrafo (magnetinės lentos).

Tada mokytojas patikrina užduotį ir paprašo vaikų pagrįsti savo pasirinkimą.

III dalis.Žaidimo pratimas „Surask skaičių“

Ant mokytojo stalo stovi 2 dėžutės su geometrinėmis figūromis (rutulys, 2 kubeliai), pažymėtos 1 ir 2 skaičiais.

Jis parodo dėžutę su numeriu 1 ir klausia: „Kas žino, koks skaičius yra ant dėžutės? Kiek daiktų gali būti dėžutėje?

Mokytojas atidaro dėžutę, parodo kamuolį ir klausia: „Kiek kamuoliukų yra dėžėje? Koks skaitmuo gali reikšti skaičių vieną? Atkreipia dėmesį į numerį ant dėžutės ir klausia: "Kaip atrodo numeris vienas?"

Mokytoja kviečia vaikus namuose susirasti skaičių 1, parodyti jį ir pirštu apibraukti.

Panašiai mokytojas supažindina vaikus su skaičiumi 2.

IV dalis. Žaidimo pratimas „Parodyk numerį“.

Mokytojas įvardija kūno dalis ir kviečia vaikus parodyti atitinkamus skaičius: viena nosis, dvi akys, viena galva, dvi ausys ir kt.

Pratimo metu mokytojas aiškinasi su vaikais: „Kokią figūrą jie parodė? Kodėl jie rodė numerį vieną (du)? (Parodžiau numerį vieną, nes numeris vienas žymimas pirmuoju.)

Išvadą daro auklėtoja: skaičius yra ženklas. Ji rodo skaičių.

V dalis. Žaidimas ratu.

Viršutinėje flanelografo dalyje mokytojas deda 10 didelių apskritimų arti vienas kito, o apatinėje - 10 mažų apskritimų toli vienas nuo kito.

„Kuo skiriasi apskritimai lentos viršuje ir apačioje? – klausia mokytojas. Ar jie vienodo dydžio ir vienodai išdėstyti? Ką galima pasakyti apie apskritimų skaičių? Kaip tai galima patikrinti? (Naudojant paskyros ir perdangos metodus bei programas.)

Vaikai užsimerkia, o mokytojas sudeda 8 didelius apskritimus arti vienas kito, o kai kurie yra toli vienas nuo kito. Vaikai nustato apskritimų skaičių (klausimai panašūs į ankstesnius).

VI dalis. Žaidimo pratimas „Nedaryk klaidos“.

Vaikai stovi veidu į mokytoją, kuris kviečia juos pakartoti šiuos judesius: pakelkite dešinę (kairiąją) ranką aukštyn, pakreipkite į dešinę (kairę), nustatykite, kas yra priešais (už) mokytoją.

Pamoka numeris 4

Programos turinys

Įtvirtinti idėjas apie trikampius ir keturkampius, jų savybes ir tipus.

Tobulinti skaičiavimo įgūdžius per 10 naudojant įvairius analizatorius (liečiant, skaičiuojant ir atkuriant tam tikrą judesių skaičių).

Susipažinkite su numeriu 3.

Pristatykite savaitės dienų pavadinimus (pirmadienis ir kt.).

Didaktinė vaizdinė medžiaga

Demonstracinė medžiaga. Muzikos instrumentas, širma, maišelis gilių, 4 paveikslėliai, vaizduojantys dienos dalis; į dalis padalintas kvadratas ir namelio paveikslas žaidimui „Pitagoras“, 7 skaitinės kortelės su atvaizdu nuo 1 iki 7 apskritimų, 3 kūgiai, kortelės su skaičiais 1, 2, 3, kortelės su skaičiais 1 ir 2.

Dalomoji medžiaga. Kvadratų ir trikampių rinkiniai, kortelės su skaičiais 1, 2, 3.

Gairės

aš skirsiuosi.Žaidimo pratimas „Kas greičiau suskaičiuos“.

Mokytojas duoda vaikams užduotis: „Šok ant dviejų kojų tiek kartų, kiek ant kortelės yra apskritimų. Kiek kartų tu šokinėjai? Kodėl tiek kartų pašokei? Žengti tiek žingsnių, kiek girdi garsų. Plaukite rankomis tiek kartų, kiek nurodo skaičius. (Skaičius 1.) Kiek kartų suplojote rankomis? Kodėl kartą plojo? (Panaši užduotis atliekama su skaičiumi 2.)

Vienas vaikas užduotį atlieka prie lentos, likusieji – lauke.

II dalis. Žaidimo pratimas „Suskaičiuok giles“.

Mokytoja paskambina vaikui ir pakviečia suskaičiuoti giles maišelyje. Vaikas skaičiuoja giles ir ploja rankomis tiek kartų, kiek yra gilių jo maišelyje. Vaikai skaičiuoja plojimus ir paaiškina, kodėl vaikas tiek plojo. Užduotis tikrinama tiesiogiai skaičiuojant giles.

III dalis.Žaidimo pratimas „Nurodyk skaičiumi“.

Mokytojo nurodymu vaikai padeda ant stalo numerius 1 ir 2 ir jiems skambina.

Mokytojas padeda ant stalo 3 kūgius ir klausia vaikų, kiek kūgių yra ant stalo. Jis parodo kortelę su skaičiumi 3 ir patikslina: „Skaičius trys reiškia skaičių trys“.

Kaip atrodo skaičius trys? – klausia mokytojas vaikų. Raskite kortelę su skaičiumi trys ir apibraukite ją. Padėkite kortelę su skaičiumi trys šalia skaičiaus du ir surinkite numerius eilės tvarka.

Mokytojas kviečia vaikus žaisti: „Nurodykite girdėtų garsų skaičių (kortelėje esantys objektai, matyti judesiai).“

Kiekvieną kartą mokytojas paaiškina, kokį numerį vaikai nurodė ir kodėl.

IV dalis. Žaidimo pratimas „Savaitės dienos“.

Priešais vaikus lentoje yra nuotraukos su ryto, popietės, vakaro ir nakties vaizdais. Mokytojas paaiškina dienos dalių pavadinimus, seką ir pasiūlo jas įvardinti vienu žodžiu. (Diena.)

Mokytoja paaiškina: „Suaugusieji dažnai žodį diena pakeičia žodžiais visa diena. Septynios tokios dienos sudaro savaitę (lentoje rodomos kortelės su vaizdais nuo 1 iki 7 apskritimų). Kiekviena diena turi savo pavadinimą: pirmadienis, antradienis... sekmadienis. Vaikai kartu su mokytoja pakartoja savaitės dienų pavadinimus ir nustato jų eilės vietą. Tada mokytojas klausia vaikų, ką jie veikia kiekvieną savaitės dieną klasėje.

V dalis. Didaktinis žaidimas „Pitagoras“.

Mokytojas kviečia vaikus apsvarstyti aikštės dalis ir nustatyti, iš kokių figūrų ji susideda.

Tada mokytojo nurodymu vaikai pasirenka visus trikampius ir kvadratus, išdėlioja juos ant dviejų padėklų ir surenka siūlomą paveikslą (namą).

Tema: eilinis skaičiavimas iki 10

Kognityvinis.

Užduotys:

Ugdomasis: skatinti kaupti įgūdžius skaičiuoti iki 10 ir atvirkščiai, gebėjimą susieti objektų skaičių su skaičiumi; geometrinių figūrų (apskritimo, ovalo, kvadrato, stačiakampio, trikampio), savaitės dienų, metų laikų, mėnesių ir jų sekos pavadinimų išmanymas. Stiprinti gebėjimą naršyti popieriaus lape.

Ugdomas: ugdyti socialinius įgūdžius, gebėjimą dirbti grupėje, poroje; rasti sprendimus ir padaryti išvadas. Ugdykite dėmesį, loginį mąstymą, atmintį ir kalbą.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, produktyvus, muzikalus ir meniškas.

Organizacijos formos:

Įgyvendinimo forma:žinynų naudojimas, muzikinis akompanimentas, iliustruojančių vadovų demonstravimas, IKT; probleminių klausimų vaikams paieška, padrąsinimas, paaiškinimas, išvados apibendrinimas; žaidimo motyvacijos kūrimas, aktyvi vaikų veikla, palyginimas, gretinimas, netikėtumo momentas.

Įranga: pasakiška muzika, geometrinės figūros, skaičių kortelės, magnetinė lenta, varpas, „akmenys“.

Demonstracinė medžiaga: Pilies brėžinys, įėjimas nusėtas akmenimis.

Dalomoji medžiaga: Kortelės su skaičiais, Kuizenerio skaičiavimo pagaliukai, lakštai su linijomis, vokas su geometrinėmis figūromis, spalvoti pieštukai, spalvinimo knygelės.

GCD progresas

1. Organizacinis momentas.

Vaikai įeina į grupę pagal muziką.
Pedagogas: Suskambėjo skambutis, pakvietė burtis į ratą!

2. Pagrindinė dalis.

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka klausytis pasakų? O ar norėtumėte patekti į pasaką ir padėti mūsų herojams?
– Šiandien noriu jums papasakoti pasaką, pasaka nėra paprasta, stebuklinga, su matematinėmis užduotimis. O norint patekti į pasaką, reikia užmerkti akis ir ištarti magiškus žodžius „1, 2, 3 apsisuk, atsidurk pasakoje“. Atmerkiame akis. Istorija prasideda.
Ten gyveno karalius. Ir jis turėjo gražią dukrą. Čia caras kažkaip pasitraukė dėl savo karališkųjų reikalų, bet jo dukra liko namuose. Ji išėjo į sodą pasivaikščioti, o tada pakilo vėjas, pakėlė princesę ir nunešė į Tolimąją tolimąją karalystę. Ivanas Tsarevičius nuliūdo ir nuėjo ieškoti princesės. Praeina viena diena, praeina dvi. Prieina prie trobelės ant vištos kojų. Ir Baba Yaga ten gyvena. Ivanas Tsarevičius papasakojo apie savo nelaimę. Baba Yaga pažadėjo padėti, jei Ivanas Tsarevičius atsakys į jos klausimus.
Atidžiai klausykite Baba Yaga klausimų:

- Kokia šiandien savaitės diena?
Kokia buvo savaitės diena vakar?
- Kokia savaitės diena bus rytoj?
Kokia savaitės diena bus rytoj?
Kokius sezonus žinai? Vardas.
– Kiek mėnesių per metus? Vardas.
Pavadinkite dienos dalis. Vardas.

- Mes susidorojome su Baba Yaga užduotimi. Baba Yaga padavė kamuolį ir pasiuntė Tsarevičių į Kikimorą. Ji turi žemėlapį. Kamuolys riedėjo, o caras sekė jį. Kamuolys nuriedėjo į pelkę. Ir Kikimora pasirodė prieš carą. Ji išklausė Tsarevičių ir nusprendė padėti, o norėdami gauti kortelę, turite atlikti jos užduotį.

Padėkime Ivanui Tsarevičiui. Priešais jus yra pieštukai ir popierius. Pasiruoškite klausytis užduoties ir piešti (grafinis diktantas):
viršutiniame kairiajame kampe nubrėžkite raudoną trikampį;
apatiniame dešiniajame kampe nupieškite žalią kvadratą;
centre nupieškite juodą ovalą;
apatiniame kairiajame kampe nupieškite mėlyną stačiakampį;
viršutiniame dešiniajame kampe nubrėžkite geltoną apskritimą.

- Dabar patikrinkime. Kokią geometrinę figūrą Vanya nupiešė apatiniame dešiniajame kampe. Kur Sofija nupiešė geltoną apskritimą?
- Kuriame kampe Andrejus nubrėžė ovalą?
Kokių skaičių nenubrėžėme? (Rombas, trapecija). Papasakok apie juos.

- Mes susidorojome su užduotimi, o Kikimora davė žemėlapį Ivanui Tsarevičiui, galite eiti toliau. Kamuolys riedėjo toliau ir nuvedė Ivaną Tsarevičių į pasakų mišką.

Štai mes pasakų miške. Miške vyksta stebuklai. Miško gyventojai paruošė užduotį.
Kiek ausų turi dvi pelės? (4) Kodėl?
Kiek pilvukų turi 5 begemotai? (5)
– Virš upės skraidė paukščiai: balandis, lydeka, dvi zylės? Kiek paukščių? (3) Kodėl?
- Kiek kanopų turi arklys, kai arklys guli žolėje? (4) Paaiškinkite.
Kiek namų turi 100 skruzdžių?
Kiek kartų per metus Ivanas Tsarevičius švenčia gimtadienį? Ir tu?
Miško gyventojai patarė pasisemti jėgų, kad galėtume eiti toliau.

Kūno kultūros minutė

Ivanas Tsarevičius kartą - pasilenkęs, nesulenktas,
Du - pasilenkė, išsitiesė, išskėtė rankas į šonus ir nuėjo,
nuėjo paskui princesę į miško dykumą,
staiga pamatė kelmą, tyliai atsisėdo ir užsnūdo.

Pedagogas: Vaikai, atidarykite akis, matote, prieš mus yra pilis. Čia yra įėjimas į pilį.
Durys, už kurių slepiasi princesė, nusėtos akmenimis. Norint patekti į pilį reikia išardyti akmenis. Jis sutvarkys Romą prie lentos, o mes padėsime jam prie stalų. Čia yra skaičių serija nuo 1 iki 10. Visi susiruošė ir pradėjo dirbti.
- pavadinkite skaičių, didesnį nei 2 iš 1 (3)
– mažiausias skaičius (1), didžiausias (10)
- skaičius, mažesnis nei 7 x 1 (6)
- įvardinkite skaičiaus 6 (5 ir 7) kaimynus
– rodyti skaičių, didesnį nei 3 iš 1. (4)
- įvardinkite skaičiaus 9 kaimynus. (8 ir 10)

Pedagogas: Gerai padaryta, išvalėme pilies duris nuo akmenų. Bet įeiti negalime, reikia atlikti dar vieną užduotį, jei viskas bus padaryta teisingai, durys atsidarys. Ivanas Tsarevičius numetė krištolinį raktą ant žemės, jis galėjo būti sulaužytas ir pamestas.
Vaikinai, norėdami rasti raktą, turime jį pasiimti. (Iš Kuisenerio lazdelių.)

- Šauniai padirbėta. O dabar įkisime raktą į spyną ir išlaisvinsime Princesę.
(Vaikai įkiša raktą į spyną ir atidaro vartelius) Išeina pasakos herojai, padėkoja vaikams už pagalbą ir „padovanoja“ vaikams spalvinimo knygeles. Pasakų veikėjai atsisveikina su vaikais.

Auklėtoja: O dabar laikas mums grįžti į darželį. Užmerkite akis ir pradėkite skaičiuoti nuo 1 iki 5.
(Vaikai skaičiuoja vieningai)
Štai mes darželyje.
Mes buvome pasakoje
daug išmoko,
Grįžome atgal
Darželis mumis labai patenkintas.

3. Baigiamoji dalis.

– Kur mes šiandien keliavome, vaikinai?
- Kas tau patiko?
Ko palinkėtumėte mūsų svečiams?

2-oji GCD santraukos FEMP vyresniųjų grupėje versija pagal federalinio valstybinio švietimo standarto „Kelionė į pasaką“ standartus. eilinis skaičius iki 10"

Išsami programa „Nuo gimimo iki mokyklos“, kurią redagavo N. E. Veraksa, T. S. Komarova, M. A. Vasiljeva.

Amžiaus grupė: vyresni

Tema: „Kelionė į pasaką. eilinis skaičius iki 10"

Pirmaujanti švietimo sritis: pažinimo

Tikslas: sudaryti sąlygas fiksuoti eilinį skaičių iki 10.

Užduotys:
Ugdomasis: skatinti kaupti įgūdžius skaičiuoti iki 10 ir atvirkščiai, gebėjimą susieti objektų skaičių su skaičiumi; geometrinių formų išmanymas; savaitės dienų pavadinimus ir jų seką.
Ugdomas: ugdyti socialinius įgūdžius, gebėjimą dirbti grupėje, poroje; rasti sprendimus ir padaryti išvadas.
Ugdomasis: ugdyti santūrumą, atkaklumą, geranoriškumą, savitarpio pagalbos jausmą, norą padėti.
Vaikų veiklos rūšys: žaisminga, produktyvi, muzikinė ir meninė.

Organizacijos formos: frontalinis, individualus, grupinis, darbas poromis.

Įgyvendinimo forma:žinynų naudojimas, muzikinis akompanimentas, iliustruojančių žinynų demonstravimas;
probleminių klausimų vaikams paieška, padrąsinimas, paaiškinimas, išvados apibendrinimas;
žaidimo motyvacijos kūrimas, netikėtumo momentas, žaidimai, aktyvi vaikų veikla, palyginimas, gretinimas.
Įranga: skraidantis kilimas, pasakų muzika, geometrinės figūros, Leshy žaislas, "lėkštės" su skaičiais, iliustracijos su pasakų personažais, suknelės modelis.

GCD progresas

Įvadas

Vaikai kartu su mokytoja sustoja ratu. Žaidimo motyvacijos kūrimas.

Pedagogas: Vaikinai, į mūsų grupę atėjo burtininkės laiškas. Geroji fėja ketvirtadienį kviečia leistis į pasakišką kelionę ir prie laiško prideda žemėlapį.
Vaikinai, kokia šiandien savaitės diena? (ketvirtadienis) Taigi laikas mums leistis į kelią.
"Bet pirmiausia, kiek dienų yra savaitėje?" (7)
- Vaikinai, išvardinkite savaitės dienas eilės tvarka. (Pirmadienis Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis Šeštadienis Sekmadienis.)
Kuri savaitės diena ateina po antradienio? ketvirtadienis? šeštadieniais? (trečiadienį, penktadienį, sekmadienį.)
Kuri savaitės diena yra prieš antradienį? aplinka? sekmadienis? (pirmadienį, antradienį, šeštadienį.)
Kokia savaitės diena yra tarp trečiadienio ir penktadienio? šeštadienį ir pirmadienį? (ketvirtadienį, sekmadienį.)

Pasiruošimas kelionei į pasakų šalį – stebuklingo transporto pasirinkimas.

Pedagogas: Gerai padaryta! O į ką mes važiuosime į pasakų šalį (Autobusas, traukinys, lėktuvas.) Vaikinai, atminkite, jei vykstame į pasakų šalį, tai ir mūsų transportas turėtų būti pasakiškas ir neįprastas. Ar norite skristi ant stebuklingo kilimo? (Taip.)

Skaičių koreliacija.

„Tada gaukite bilietus. Dabar mes užimame vietas ant stebuklingo kilimo pagal numerį biliete ir numerius ant vietų mūsų transporte.

Pagrindinė dalis

Kelionė į pasakų šalį žemėlapyje.

Stotis "Geometrinės figūros"

– Vaikinai, skrendame į pasakų šalį, kokias pasakas žinote? (Vaikai vardija savo mėgstamiausias pasakas.)
– Žiūrėk, atsidūrėme geometrinių formų proskynoje! Matote, visos figūros sumaišytos. Kaip galima klasifikuoti šiuos skaičius? O į kokias grupes juos galima skirstyti? (Pagal spalvą, formą, dydį.)
– Vaikinai, pasiskirstykime į tris komandas: pirmoji rinks raudonas, antroji – geltonas, trečia – mėlynas. Kaip dar galime išardyti figūras? (forma, dydis). Dabar paimkite formą. Šauniai padirbėta! O dabar dydžio. (Savarankiškas vaikų darbas).
– Taigi, kiek grupių gavote? (3)
- Pavadink juos. (Pagal formą, spalvą, dydį.)
- Šauniai padirbėta! Jie sutvarkė lauką. Pirmyn!

Tiltų remonto stotis

- Vaikinai, žiūrėk, prieš mus upė, o tiltas išardytas. Pataisykime. Kiekviena lenta turi numerį. Kad mūsų tiltelis būtų tvirtas, plokšteles su skaičiais reikia sulankstyti eilės tvarka, nuo 1 iki 10. (Savarankiškas vaikų darbas).
- Patikrinkime. Suskaičiuokite lentas eilės tvarka. Nieko nepraleidote? (Ne) Dabar skaičiuokite atgal.
– Koks yra skaičius, esantis prieš skaičių 6, 8, 10? (5, 7, 9.)
– Kokie yra skaičių 4, 6, 9 kaimynai? (3–5, 5–7, 8–10.)

Puiku, viską padarėte teisingai!

Stotis "Miško tankis"

- Vaikinai, kas čia sėdi žaliame tankmėje ant kelmo? (Goblinas.)
- Kas jis toks? (Liūdna.) Jam kažkas turėjo nutikti. Žiūrėk, jis turi rankose voką, pažiūrėkime, kas ten yra. (Vaikai atplėšia voką ir mato korteles su taškais ir skaičiais.) Kaip manote, kas nutiko goblinui (Jis nežino skaičių, nemoka piešti) Vaikinai, ar galite padėti jam susidoroti su užduotimi. (individualus darbas su kortomis). Ką Leshy norėjo nupiešti, bet negalėjo? (Grybas)
- Puiku, padėjo Leshy! Jis sako labai ačiū. Laikas judėti į priekį!

Stotis "Pasakų miestas"

- Vaikinai, mes atvykome į pasakišką miestą. Kas čia gyvena? (Malvina, Pinokis, Pjeras)
Parodykime savo herojams, kaip galime atsipalaiduoti.
Dinaminė pauzė: „Pinokis ištemptas“
- Ką jie daro? (sėdėti prie stalo, rašyti, piešti)
Ne, jie išsprendžia problemas. Padėkime jiems? (Taip)

Malvina:
Ežiukas iš sodo atnešė tris obuolius,
Pati rausviausia Voverė davė!
Belka dovaną priėmė su džiaugsmu.
Suskaičiuokite obuolius Ežiuko lėkštėje. (2)

Pinokis:
Ant stogo sėdėjo penkios varnos
Atskrido dar du.
Atsakykite greitai, drąsiai!
Kiek iš jų atskrido? (7)

Pierrot:
Šeši juokingi meškiukai
Jie skuba į mišką aviečių.
Bet vienas vaikas pavargo
Jis atsiliko nuo savo bendražygių.
Dabar raskite atsakymą:
Kiek meškų yra priekyje? (penki)
- Šauniai padirbėta!

Malvina kviečia prie stalo. Prie staliukų sėdame poromis pagal numerius ant bilietų. (Vaikai susėda.) Malvina labai mėgsta gražias sukneles. Nupieškime jai gražią suknelę ir padovanokime.

Savarankiškas darbas prie stalų, poromis.

Paskutinė dalis:

Vaikinai, mūsų kelionė baigėsi. Atėjo laikas grįžti namo.
– Ar patiko kelionė? Kas tau patiko? Su kokiais sunkumais susidūrėte kelyje? Šiandien buvote draugiški, padėjote pasakų herojams susidoroti su užduotimis. Atsisveikink su draugais. Mums laikas namo.
(Vaikai su mokytoju atsisėda ant skraidančio kilimo ir skrenda namo.)

Ščekanova Elena Aleksandrovna
Syaileva Svetlana Petrovna
Martyškina Galina Ivanovna


Auklėtoja, ANO DO „Vaikystės planeta“ Lada“, darželis Nr. 192 „Rucheyok“, Toljatis, Samaros sritis.
Auklėtoja, ANO DO „Vaikystės planeta“ Lada“, darželis Nr. 192 „Rucheyok“, Toljatis, Samaros sritis.

Shchekanova E.A., Syayleva S.P., Martyshkina G.I. Nuotykiai matematikos šalyje: baigiamosios FEMP pamokos santrauka vyresniųjų grupėje // Sovushka. 2018. N2(12)..2019 09).

Užsakymo Nr.87596

Tikslas: atskleisti vaikų matematikos žinias.

Programos turinys:

Mokymosi užduotys:

  • Išmokite skaičiuoti 10 ribose pirmyn ir atvirkštine tvarka.
  • Pataisykite orientaciją erdvėje (kairėje, dešinėje, priekyje, gale, tarp).
  • Įtvirtinti žinias apie savaitės dienų seką, metų laikus.
  • Ugdyti vaikų konstruktyvius gebėjimus, loginį mąstymą, smulkiąją rankų motoriką.
  • Įtvirtinti vaikų idėjas apie geometrines figūras: gebėjimas atskirti geometrines figūras, lyginti jas pagal savybes (pagal spalvą, formą ir dydį).

Kūrimo užduotys:

  • Sudaryti sąlygas lavintis loginiam mąstymui, išradingumui, dėmesingumui.
  • Skatinti psichinių operacijų formavimąsi, kalbos raidą, gebėjimą argumentuoti savo teiginius.

Edukacinės užduotys:

  • Ugdyti savarankiškumą, gebėjimą suprasti ugdomąją užduotį ir ją atlikti savarankiškai.
  • Ugdykite susidomėjimą matematika.

Metodiniai metodai:

  • Žaidimas (siurprizų akimirkų panaudojimas).
  • Vizualinis (iliustracijos naudojimas).
  • Žodinis (priminimas, nurodymai, klausimai, individualūs vaikų atsakymai).
  • Skatinimas, pamokos analizė.

Interaktyvios technologijos:

– „Idėjų krepšelis“ – teikti pasiūlymus, kaip patekti į matematikos karalystę;

- "Dirbkite poromis" - pagal schemą surinkite gyvūno atvaizdą (žaidimas "Tangram";

– „Karuselė“ – vaikų atsakymai analizuojant pamoką (kas buvo lengva, o kas sunku).

Demonstracinė medžiaga:„laiškas“, pilis su geometrinėmis figūromis, stebuklinga gėlė su mįslėmis ant kiekvieno žiedlapio.

Dalomoji medžiaga: amuletai kiekvienam vaikui padalinti į komandas (apskritimai ir kvadratai), skaičių rinkinys vaikų komandai, skaitiniai nameliai kiekvienam vaikui, žaidimas "Tangram" - rinkinys porai (6 rinkiniai ir 6 schemos), paprastas pieštukai, skirtingų spalvų apskritimai kiekvienam vaikui , klijai aplikavimui, A3 lapas.

GCD pažanga:

globėjas: Plačiame rate, matau

Visi mano draugai atsikėlė.

Eisime tuoj pat, vienas, du, trys.

Dabar eikime į kairę, vienas, du, trys.

Susirinkime apskritimo centre, vienas, du, trys.

Ir mes visi grįšime į vietą, vienas, du, trys.

Šypsokis, mirksi,

Ir mes pradėsime kalbėtis!

Vaikinai, man labai malonu jus matyti. Pažiūrėkite vienas į kitą, šypsokitės. gerai!

Didaktinis žaidimas „Surask savo vietą“

Sasha, kas yra tavo dešinėje?

Denisai, kas tavo kairėje?

Ilja, stovėk priešais mane.

Alina, stovėk tarp manęs ir Iljos.

Eva, stovėk į kairę nuo Alinos.

Nikita, stovėk tarp Evos ir Alinos.

Šauniai padirbėta.

Vaikinai, šiandien ryte ant stalo radau laišką, kuris skirtas vyresniosios grupės vaikams Nr.12. Atidarykime ir pažiūrėkime, kas viduje. O, yra žinutė. Įdomu, iš ko tai? Paskaitykime ir viskas mums taps aišku.

„Brangūs vaikinai, mūsų matematikos šalyje įvyko nelaimė. Piktasis burtininkas užkerėjo visus karalystės gyventojus – visi skaičiai sumaišyti skaitinėse eilutėse, o geometrinės figūros pamiršo savo vardus. Ištisus metus žiūrėjau, kaip įdomiai žaidžiate matematikos pamokose, tik jūs, atlikę visas užduotis, galite pašalinti raganavimo burtą. Matematikos karalienė.

Vaikinai, padėsime matematikos šalies gyventojams?

Tada keliaujame į matematikos šalį. Kur galime keliauti? (vaikų atsakymai)

Siūlau keliauti į matematikos šalį stebuklingu kilimu.

Pritūpkite ir užmerkite akis. Vienas, du, trys – atsidurkite matematinėje šalyje!

Mes su jumis matematikos šalyje.

O, vaikinai, piktasis burtininkas uždėjo didžiulę spyną ant karalystės vartų. Norėdami jį atidaryti, turime atskleisti vieną paslaptį - atspėti, kuri iš figūrų yra nereikalinga.

Vaikinai, kokias geometrines figūras matote pilyje? Ar čia yra panašių skaičių? Palyginkite juos ir pasakykite, kuo jie panašūs, ką jie turi bendro? (palyginti pagal formą, spalvą, dydį)

Kuo skiriasi skaičiai? Kokios figūros, jūsų nuomone, trūksta?

(apskritimas neturi kampų).

Gerai padaryta, pilis atidaryta, galime eiti į matematikos karalystę.

Taigi, 1 užduotis:

„Byla keista,

retas atvejis,

Skaičiai ginče

Štai tie! Kai stovi tavo kaimynas,

Nei vienas nenori

Turime suderinti skaičius.

Ir atkurti jų tvarką“

Bet norėdami atlikti šią užduotį, turite pasiskirstyti į 2 komandas. Turiu apsauginius amuletus, kurie padės mums susidoroti su užduotimis, pritvirtinkite juos prie savęs.

Kaip galima suderinti skaičius? Ką reikia padaryti, kad jie būtų tinkama tvarka?

Vaikų atsakymas: Sukurkite skaičių eilutę.

Ar jūs, vaikinai, sutinkate? Visi kartu pakartokime skaičių serijas.

Vaikai komandose išdėsto skaičių seriją. Viena komanda suskaičiuoja skaičius eilės tvarka. Antrasis yra priešinga kryptimi nuo 10 iki 0.

Vaikinai, pažiūrėkime, kokį skaičių įdėjote tarp skaičių 7 ir 9?

Vaikų atsakymas: Aštuoni.

Visi sutinka?

Išvardink skaičiaus 6, 2, 4, 9 kaimynus;

Pavadinkite skaičių, didesnį nei 3 x 1.

Pavadinkite skaičių, didesnį nei 5 x 1.

Pavadinkite skaičių, didesnį nei 7 x 1.

Dabar eikite vieni pas kitus ir patikrinkite, ar užduotis atlikta teisingai. Puikiai padirbėjote, puikiai atlikote šį darbą.

2 užduotis:

globėjas: Atsidūrėme kartu su jumis proskynoje su stebuklinga gėle. Ar kas nors atsitiko gėlei? kas jis toks?

Vaikų atsakymas: Pilka, bespalvė, blanki.

globėjas: Kokia jo nuotaika?

Vaikų atsakymas: Liūdna, ašarota.

globėjas: Norėdami atgaivinti gėlę, turime išvilioti jos žiedlapius nuo piktojo burtininko kero – atspėti jo mįsles. Tas, kuris atspėja, atgyja tas žiedlapis su atspėtu skaičiumi:

Kiek saulės yra danguje? (vienas)

Kiek letenų turi katė? (2)

Kiek nugarų turi trys kiaulės? (3)

Kiek kanopų turi arklys, kai arklys guli žolėje? (4)

Kiek pirštų yra ant vienos rankos? (penki)

Penki šuniukai + mamos Laika, kiek bus, suskaičiuok? (6)

Mažoji Sveta turi keturis saldainius.

Alla davė dar tris, kiek tai tapo? (7)

Šauniai padirbėta! Greitai viską išsiaiškinau!

3 užduotis:

O dabar, vaikinai, mūsų laukia fizinė minutė!!! Būk atsargus!!!

Greitai kelkis, šypsokis

Aukštesnis, didesnis ruožas

Nagi, ištiesink pečius

Pakelti, nuleisti

Kairėn, pasukite į dešinę

Rankenomis palieskite grindis

Sėskis, kelkis, atsisėsk, kelkis

Ir jie šoko į vietą.

4 užduotis:

globėjas: Taigi, eikime toliau. Tada mes turime stebuklingą mišką ir turime jame judėti su gyvate. Kelkis, griežtai vienas po kito. Štai mes su tavimi ir turime. Bet kas tai? Visi gyvūnai yra užburti. Ir štai piktasis burtininkas sugebėjo sužaisti nešvarų triuką. Norint nuvilti gyvūnus, reikia pagal schemą iš geometrinių formų surinkti gyvūno figūrą. Turite dirbti poromis su kuo norite. (Vaikai suskirstomi į poras ir atlieka užduotį).

globėjas: Pasiskirstykite į komandas – jums padės jūsų amuletai: apskritimai - viena komanda, kvadratai - kita. (Vaikai renka gyvūnų atvaizdus pagal schemas). Puiku, vaikinai, jūs atlikote darbą. Čia gyvūnai gyvi. Eikime toliau.

5 užduotis:

globėjas: Vaikinai, čia mūsų laukia žaidimas, bet ne paprastas Šis žaidimas - „Tiesa ar klaidinga“ testas padės ištaisyti klaidas, kurias piktasis burtininkas tyčia kažkur paliko.

Jei girdi tai, kas tau atrodo teisinga, suplok rankomis, jei išgirsti ką nors ne taip, papurtyk galvą:

Ryte teka saulė;

Ryte reikia daryti pratimus;

Jūs negalite plauti ryte;

Mėnulis dieną šviečia ryškiai;

Ryte vaikai eina į darželį;

Naktį žmonės pietauja;

Vakare visa šeima susirenka į namus;

Savaitėje yra 7 dienos;

Po pirmadienio seka trečiadienis;

Po šeštadienio ateina sekmadienis;

Prieš penktadienį yra ketvirtadienis;

Iš viso yra 5 sezonai;

Pavasaris ateina po vasaros.

Puiku, buvai dėmesingas!

6 užduotis:

globėjas: Pažiūrėkime, kokia kita matematinė užduotis mums buvo paruošta. Siūlau atsisėsti prie savo darbo stalo.

Taigi, jums reikia apgyvendinti nuomininkus skaitiniuose namuose. O kiek nuomininkų galima apgyvendinti name – parodys paveikslėlis ant namo stogo. Pradėkime.

Puiku, ši užduotis jums taip pat nesukėlė jokių sunkumų.

7 užduotis:

globėjas: Piktas burtininkas stebuklingo rato pagalba užbūrė matematikos šalies gyventojus. Jei mes, vaikinai, padalysime stebuklingą ratą į lygias dalis, burtininkas nebegalės išdykauti ir pavirs geru burtininku. Ant stalų turite įvairių spalvų apskritimus – sulenkite savo apskritimą į 2 lygias dalis. Kaip sulankstyti, kad dalys būtų vienodos? (sulyginti kraštus) Kaip galite pavadinti kiekvieną dalį? ½ (pusė) Dabar vėl perlenkite per pusę? Kaip vadinasi gauta apskritimo dalis? ¼ (ketvirtoji dalis) Gerai padaryta, blogio burtai panaikinti!!!

Ir padarykime vieną didelį gražų kilimą mūsų jau geram vedliui, išdėliodami įvairiaspalvių apskritimų raštą. Su šiuo kilimu magas darys tik gerus stebuklus.

Vaikinai, jūs atlikote visas užduotis, sutvarkėte reikalus matematikos šalyje ir pavertėte piktąjį burtininką geru burtininku. Karalienė jums labai dėkinga už jūsų pagalbą. Vaikinai, ar jums patiko mūsų kelionė? Kas jums buvo ypač lengva, kas buvo sunku? (Vaikų atsakymai grandinėje).

Šiandien visi vaikai dirbo puikiai, bet buvo ypač aktyvūs...

Na, o dabar laikas mums grįžti į darželį.

Užmerkite akis ir pradėkite skaičiuoti nuo 5 iki 0. (vaikai skaičiuojami chore)

globėjas: Štai mes darželyje.

Mes buvome karalystėje

Daug išmoko.

Grįžome atgal

Darželis labai džiaugiasi mumis!

Matematikos užsiėmimų santrauka, FEMP
Kaip žmonės matuoja laiką?


Programos užduotys: pakartokite ankstesnius ir paskesnius skaičius per 8; mokyti vaikus pasakyti laiką; įtvirtinti šį įgūdį žaidime; lavinti loginį mąstymą žaidime „laikas“; formuoti gebėjimą bendrauti bendraamžių grupėje.

Medžiaga: mechaninis, elektroninis, smėlio laikrodis, demonstracinis laikrodžio modelis, kortelės darbui poromis.

Ramiai sėdėkite prie stalų.

Atspėk mįsles:
1. Kai gaidys atsikelia anksčiau nei visi kiti garsiai dainuoja,
Saulė kviečia keltis. (rytas)

2. Už lango pradėjo temti
Paukščiai pradėjo tyliau giedoti
Pašalinkite žaislus
Mama visus kviečia vakarienės
Kada tai atsitinka?

3. Danguje sužibo žvaigždės
Berniukai nuėjo miegoti
Vakaras, diena praskriejo
Juos pakeitė naktis.

4. Danguje skaisčiai šviečia saulė Vaikai išėjo pasivaikščioti.
- Puiku, atspėjote teisingai ir dabar žinome, kada turėsime rytą, popietę, naktį, vakarą.
- Vaikinai, šiandien mes vyksime į nuostabią Laiko šalį. Tačiau ten galės patekti tik tie, kurie teisingai atliks užduotį.

Dabar žaisime žaidimą „Stovyk tvarkingai“.
(Vaikams duodu korteles, ant kurių užrašyti skaičiai, siūlau stovėti tokia tvarka, kokia parašyta kortelėje. Nurodome ankstesnį ir paskesnį skaičių.

- Puiku vaikinai. Visi pasielgė teisingai ir gavo leidimą į Laiko šalį. Užmerkite akis ir - vienas, du, trys ...
(laikrodžio nustatymas)

Įspėju mįslę: mes nemiegame nė dienos,
Naktimis nemiegame, o dieną ir naktį beldžiamės, beldžiamės.
Teisingai, valandos.
„Mes atsidūrėme Laiko žemėje. Vaikinai, ar žinote šiuos daiktus?
Kam jie reikalingi?

- Tai smėlio laikrodis. Ar manote, kad jie veikia? (į juos pilamas smėlis ir žmonės pagal tai atpažįsta laiką).
– Vaikinai, smėlis į juos liejasi 5 minutes, o laikas turi būti skaičiuojamas minutėmis, todėl žmonės su šiais laikrodžiais jaučiasi nepatogiai ir žmonės sugalvojo mechaninį laikrodį.

– O tai elektroninis laikrodis, veikiantis iš baterijų.

Šiandien išmoksime atpažinti ir rodyti laiką naudodami mechaninį laikrodį. Pagalvokite ir atsakykite, prašau, kas padeda nustatyti laiką mechaniniame laikrodyje.
– Žinoma, skaičiai ir rodyklės.
- Ilgoji rodyklė yra minučių rodyklė, ji rodo, kiek minučių, o trumpoji - valandų rodyklė, ir ji juda daug lėčiau nei minučių rodyklė. Kol valandų rodyklė juda nuo vieno skaitmens prie kito, minučių rodyklė sukasi aplink visą apskritimą.

Kaip mes žinome, kiek valandų. Pasirodo, tai visai nesunku.
Kai minučių rodyklė rodo 12, tuo metu esanti valandų rodyklė padės mums pasakyti, kiek valandų.
Pabandykime nustatyti. (Aš rodau įvairius laikrodžio modelio variantus, vaikai atsako).
Bet būna ir taip, kad praėjo ne visa valanda, o tik pusė. Tokiu atveju sako: pusė pirmos arba 30 minučių po pirmos.
(rodoma)

„Dabar išmokysi mane nustatyti laiką: parodysi, o aš įvardinsiu. (galite naudoti klaidų priėmimą).

Fizminutka: „Savaitės dienos“.
Pirmadienis - Kiškučių rankdarbiai.
Antradienis – Lakštingala – plėšikas.
O po antradienio trečiadienis – maistas lapei.
Ketvirtadienis po trečiadienio – vilkas parvertė akimis.
Po ketvirtadienio, penktadienio – važiuos kolobokas.
O po penktadienio, šeštadienio - pirtis prie meškėno.
Po šeštadienio – sekmadienį
Mes linksminamės visą dieną.

– Vaikinai, Laiko šalyje visi įvykiai vyksta tiksliai pagal laikrodį. Štai jums kita mįslė: pagal paveikslėlius nustatyti, kada įvyksta įvykiai, ir pasirinkti teisingą vaizdą laikrodyje.
(dirbti porose)

- Kartu nustatote, koks laikas rodomas kortelėje, susitarkite: jei vienas iš jūsų nupieš rodykles ant laikrodžio, o antrasis atsakys.

– Vaikinai, ką naujo sužinojote pamokoje? Kas tau patiko „Timeland“?

Pavadinimas: Pamokos apie FEMP santrauka vyresniųjų grupėje „Kaip žmonės matuoja laiką“
Nominacija: Vaikų darželis, Paskaitų konspektas, GCD, matematika, Vyresnioji grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MBDOU Syavsky vaikų darželis "Bell"
Vieta: r.p. Syava, Shakhunsky rajonas, Nižnij Novgorodo sritis